Nigdy Więcej Nie Popełniaj Tych Błędów Kiedy Chcesz Pozbyć Się Złego Nawyku

0  komentarzy

Złe nawyki są jak każdy czarny charakter w filmie… On kiedyś był dobrym człowiekiem, tylko przeszedł na złą stronę mocy!

  • Bayne w Batmanie (III część) był kiedyś małym, urocznym chłopcem, który dzięki dobroci swojej obrończyni wydostał się z więzienia.
  • Saruman we Władcy Pierścieni był wcześniej potężnym, białym czarodziejem, który walczył w imieniu dobra.
  • Django był kiedyś zakochanym człowiekiem o czystym sercu, który zrobiłby wszystko dla swojej ukochanej.
  • Will Smith, grający agenta ubezpieczeniowego w filmie Siedem Dusz, był kiedyś dobrym człowiekiem, który doświadczył przykrego wydarzenia i nie potrafił sobie z nim konstruktywnie poradzić.
  • Wilk z Wall Street był wcześniej kochającym i wiernym mężem…
  • A Forrest Gump… Nie, on był cały czas dobrym człowiekiem.

(P.S. Życiorys tych bohaterów nie usprawiedliwia ich czynów)

To sytuacje, czas, i przede wszystkim ich własne decyzje sprawiły, że wielu dobrych ludzi zeszło na złą ścieżkę.

Złe nawyki kiedyś były dla nas dobre

NawykKiedyśDziś
Palenie papierosówZapewniało aprobatę otoczenia, bycie popularnym. Było modne i dawało poczucie władzy i przyjemności.Przewlekły kaszel palacza, żółte paznokcie, brudna cera, śmierdzący oddech i stanie na zimnie w otoczeniu kilku innych nałogowców.
Objadanie sięPrzyjemność jedzenia. Odstresowywanie się. Spędzanie czasu z przyjaciółmi podczas posiłków.Nadwaga i bóle stawów. Niemiłe spojrzenia innych ludzi na ulicy i niska samoocena.
Oglądanie TVOdpoczynek po pracy. “Odmóżdżanie” się od codziennego życia. Pełen spokój.Rosnący mięsień piwny i marnowanie czasu na ciągłe oglądanie powtórek. To zdecydowanie zły nawyk.
Szybkie jedzenieEfektywność w pracy. Szybki styl życia i nastawienie na efekty, nawet podczas posiłku.Niestrawność i bóle żołądka. Ciągłe zmęczenie, bo niepogryzione dokładnie jedzenie źle się trawi.
BałaganiarstwoBeztroska, czasy studenckie, ciągłe imprezy. Bez sensu byłoby sprzątać, przecież i tak zaraz będzie brudno.Twój partner/partnerka patrzy na Ciebie spod byka, kiedy po raz kolejny po sobie nie sprzątasz, a to źle wpływa na wasz związek. Brak porządku wpływa też negatywnie na Twoją efektywność w pracy.

Każdy nawyk był dla nas kiedyś dobry, tylko z czasem i zmieniającymi się warunkami życia przestał być dla nas użyteczny. Złe nawyki są jak buty z których wyrastamy. My się ciągle rozwijamy, a nasze nawyki muszą dotrzymać nam kroku, bo inaczej zaczną nas uwierać i nam przeszkadzać. Naszym zadaniem jest wtedy zmienić buty na nowe, wygodniejsze i bardziej dopasowane. Takie, w których będzie nam wygodnie iść w stronę naszych marzeń, celów i aspiracji.

Dlatego traktuj wszystkie złe nawyki jak stare buty. Miło było w nich chodzić jakiś czas, dzięki nim na pewno wygodnie przeszedłeś kawałek swojego życia, jednak teraz przyszła pora na nowe. Stare są już znoszone i niewygodne. Przestały spełniać swoją funkcję, więc zamieniamy je na wygodniejsze.

Złe nawyki a statystyki

CNBS News w 2015 roku przeprowadziło ankietę wśród mieszkańców USA. Oto, co na temat złych nawyków mówią statystyki zza oceanu…

Który ze złych nawyków irytuje Cię najbardziej?

Jak widać złe nawyki, które są najbardziej irytujące to przede wszystkim palenie papierosów, przeklinanie i mówienie podczas jedzenia.

Który ze złych nawyków najczęściej ukrywasz?

Jeśli chodzi o złe nawyki, które ludzi ukrywają najczęściej to zdecydowanie jest do podjadanie.

Jeśli mógłbyś/mogłabyś praktykować złe nawyki bez konsekwencji, to co byś robił/a?

A złym nawykiem, który ludzie chcieliby wykonywać bez konsekwencji jest przejadanie się. To łączy się z podjadaniem z poprzedniego pytania. Całe szczęście natura powstrzymuje nad od kompulsywnego jedzenia bólem brzucha i innymi dolegliwościami.

Osoby, które nie mają złych nawyków są...
Osoby, które nie mają złych nawyków są…

Pocieszeniem jest to, że osoby, które nie mają złych nawyków w 41% postrzegane są jako te, które są godne naśladowania. A dopiero w drugiej kolejności jako osoby, które coś ukrywają.

A jakie złe nawyki Wy chcecie wykorzenić?


Przeczytaj też:

Multitasking: Dlaczego nie warto?

Koncentracja uwagi i praca w skupieniu: Czerwone i Zielone Godziny

Macierz Eisenhowera: Czym jest i Jak z Niej Korzystać?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Dołącz do Społeczności 2114+ Produktywnych Solo

Pozbądź się złych nawyków i na stałe zastąp je dobrymi. Przestań odkładać na później i wykorzystaj właściwie marnowany czas. Wprowadź małe zmiany, które zwielokrotnią Twoją produktywność.

Zero spamu. Wypisy w każdej chwili.

>